Witamy na stronie ZSP Parczew !
Dzisiaj jest: 23.02.2018
Zjazd 2005 PDF Drukuj Email

W dniach 2 - 3 lipca odbył się I Zjazd Absolwentów Technikum i Zasadniczych Szkół Zawodowych w Parczewie

Roczników Technikum 1972 - 1995 Roczników Zasadniczej Szkoły Zawodowej 1947 - 1985

Na zjazd przybyło ponad dwustu absolwentów. Uroczystość ta została zorganizowana przez Komitet Organizacyjny, który zawiązał się w marcu 2005 roku.

W skład Komitetu weszli:
Zenon Ostapiuk - przewodniczący
Zdzisław Chmielarz - z-ca przewodniczącego
Stanisław Dąbrowski - z-ca przewodniczącego
Elżbieta Ludwinowska - skarbnik
Helena Paszkiewicz - sekretarz
Oraz
Aleksandrowicz Mirosław, Banach Witold, Borysiuk Andrzej, Borysiuk Krzysztof, Budzik Krzysztof, Budzyński Maciej, Fijewski Marian, Konieczny Szczepan, Kopiński Wojciech, Murawski Kazimierz, Przystupa Ryszard, Rosa Jan, Ruciak Piotr, Sienkiewicz Stanisław, Smoczyński Andrzej, Sweklej Tadeusz, Szymański Leszek, Teleon Andrzej, Wróblewski Dariusz, Wróblewski Ryszard, Wetoszka Marian, Wysocki Tomasz.

 

I Zjazd Absolwentów rozpoczęto mszą świętą w Bazylice Mniejszej, którą celebrowało trzech księży. Część oficjalną zjazdu prowadził wiceprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego Zdzisław Chmielarz.

Do zebranych uczestników zjazdu okolicznościowe przemówienia wygłosili:
1. Zenon Ostapiuk - Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
2. Jan Rzeżutka - Dyrektor szkoły
3 Waldemar Wezgraj - Starosta Parczewski
4. Stanisław Mroczek - Burmistrz Parczewa
5. Ignacy Misztal - Dyrektor szkoły w latach 1958 - 1973
6. Henryk Szych - Dyrektor szkoły w latach 1973 - 1975
7. Czesław Makówka - jeden z najstarszych absolwentów 1955 r.
8. Jan Banach - absolwent roku 1960.

Największy aplauz uzyskały słowa skierowane do byłych uczniów przez byłego dyrektora Ignacego Misztala, któremu spontanicznie wszyscy zgromadzeni na placu szkolnym odśpiewali sto lat.

Po części oficjalnej absolwenci spotkali się ze swoimi nauczycielami w klasach szkolnych. Była to dobra okazja do wspomnień z różnych lekcji, które wiele lat temu odbywały się w tych samych klasopracowniach. Wspominano chwile poważne oraz te zabawne, które zwykle towarzyszą szkolnej społeczności. Wielkie wrażenie na wielu uczestnikach zjazdu wywarł obecny wizerunek budynku szkoły. Zauważono bardzo wiele zmian, które wpłynęły na polepszenie warunków pracy i nauczania w naszej szkole.

Wieczorem rozpoczął się Bal Absolwentów podczas którego przy świetnej muzyce i w doborowym towarzystwie świetna zabawa trwała do białego rana. Następnego dnia najbardziej wytrwali uczestnicy zjazdu spotkali się na pikniku, aby podzielić się wrażeniami z odbytego zjazdu. Wymieniano się adresami, numerami telefonów i umawiano się na następny zjazd. Komitet Organizacyjny I Zjazdu Absolwentów zapowiedział następny zjazd za dwa lata. W roku 2007 szkoła będzie obchodziła sześćdziesięciolecie istnienia i ten piękny jubileusz będzie okazją do zorganizowania następnego zjazdu.
Do zobaczenia na następnym zjeździe!

Pozostałe informacje można uzyskać:
e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
ewentualnie w sekretariacie szkoły 
tel. (083) 355 11 28

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

ZSP na Facebook

Warto zajrzeć

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie


PSZS

Aktualnie na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości