Witamy na stronie ZSP Parczew !
Dzisiaj jest: 23.02.2018
Matura 2013 PDF Drukuj Email
środa, 05 września 2012 15:17

Egzamin maturalny jest formą oceny poziomu wykształcenia ogólnego, sprawdza wiadomości i umiejętności, ustalone w standardach wymagań będących podstawą do przeprowadzania egzaminu maturalnego określonych w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 10 sierpnia 2001 r. w sprawie standardów wymagań będących podstawą przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów (Dz. U. Nr 92, poz. 1020, z późn. zm.)

 

Do egzaminu mogą przystąpić absolwenci szkół ponadgimnazjalnych: liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych, techników, uzupełniających liceów ogólnokształcących i techników uzupełniających.

 

Kto zdaje maturę w 2013

Maturę 2013 zdawać będą roczniki 1994 w Liceach i 1993 w Technikach. Są to uczniowie, których objęła zmiana programowa rozpoczęta w klasie pierwszej szkoły podstawowej we wrześniu 1999 roku. W najbliższych latach nie zmieni się znacząco liczba uprawnionych do zdawania matury. Zatem w 2013 podejdzie do matury także ponad 350 tysięcy maturzystów.

 

Co na maturze 2013

Jak w roku ubiegłym obowiązkowa będzie matura z języka polskiego oraz wprowadzona w 2010 jako obowiązkowa matura z matematyki. Obowiązkowym przedmiotem będzie wybrany jeden język obcy. Mimo, iż we wrześniu 2009 wprowadzono obowiązkowe kształcenia dwóch obowiązkowych języków obcych w gimnazjum, obowiązkowa matura z języka angielskiego mimo jej popularności nie nastąpi prędko, jeżeli w ogóle.

 

Poziom trudności matury

Jednym z pytań, jakie zadają sobie maturzyści 2013 jest takie, czy poziom trudności matury z matematyki nie podniesie się w stosunku do ostatniego roku. Matura z matematyki w 2010 była na dosyć niskim poziomie, aby stworzyć pewien bufor przy wprowadzeniu obowiązkowej matematyki. Prawdopodobne jest zatem delikatne zwiększania poziomu trudności matury z tego przedmiotu w latach kolejnych.

Poziom z języka polskiego jest w zasadzie co roku nie do przewidzenia.

 

Lista tematów z języka polskiego z matury ustnej 2013

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

ZSP na Facebook

Warto zajrzeć

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie


PSZS

Aktualnie na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości