Witamy na stronie ZSP Parczew !
Dzisiaj jest: 23.02.2018
Ogólnopolski konkurs z języka angielskiego PDF Drukuj Email

Dnia 4 czerwca 2011r. o godz. 9:00 w Prywatnej Wyższej Szkole Bussinesu, Administracji i Technik Komputerowych przy ul. Bobrowieckiej 9 w Warszawie odbył się II etap ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego.

Do zmagań dotyczących struktur gramatycznych, wiedzy na temat dyplomacji, kultury krajów anglosaskich, wyrażeń idiomatycznych, przysłów i słowotwórstwa przystąpiło ponad 400 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych całego kraju.

Naszą szkołę reprezentowała dziewiątka najlepszych, którzy uzyskali wymaganą liczbę punktów by zostać zakwalifikowanym do kolejnego etapu, a opiekunami tej grupy były Anna Szymańska i Kinga Dębowczyk. Należy również podkreślić, iż jako jedyna szkoła w powiecie oraz jedna z trójki w województwie wzięliśmy udział w tego rodzaju współzawodnictwie.

Na podstawie wypełnionego testu wyłoniona została szóstka finalistów. Dla zwycięzców konkursu przewidziano cenne nagrody, odpowiednio za zajęcie I miejsca – mini notebook, II miejsce – IPAD, III miejsce – odtwarzacz MP4. Niestety żadnemu uczniowi z naszej szkoły nie udało się zdobyć zaszczytnego miejsca na podium. 
Celem tego konkursu była motywacja uczniów do doskonalenia znajomości języka angielskiego, stworzenie młodzieży możliwości współzawodnictwa oraz wymiana doświadczeń między nauczycielami szkół średnich. Konkursowi patronował Mazowiecki Kurator Oświaty, Wydawnictwo Longman oraz firma edukacyjna AM Consulting & Education. 
Tego dnia również przygotowano obchody Dni Kultury Japońskiej, z gościem honorowym na czele - ambasadorem Japonii panem Yuichi Kusumoto, który przytoczył kilka ciekawostek dotyczących historii swojej ojczyzny oraz opowiedział o problemach z jakimi borykają się w ostatnim czasie jego rodacy. Podziękował za wsparcie duchowe okazane w naszym kraju, a także wyraził wdzięczność za zaproszenie na wspomnianą imprezę. 
Opiekunowie mają przyjemność podziękować uczniom naszej szkoły za chęć uczestnictwa w tym wydarzeniu. Choć nie było łatwo to i tak jesteśmy dumni z naszej młodzieży, doceniamy ich ogromny wysiłek i ciężką pracę, ale liczymy też na to, że w przyszłym roku szkolnym wyniki okażą się być zdecydowanie lepsze i z niecierpliwością oczekujemy kolejnej edycji konkursu.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

ZSP na Facebook

Warto zajrzeć

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie


PSZS

Aktualnie na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości