Witamy na stronie ZSP Parczew !
Dzisiaj jest: 23.02.2018
Koła naukowe PDF Drukuj Email

W ramach projektu Szkoła Kluczowych Kompetencji, dnia 24 marca 2011r. 40 uczniów naszej szkoły wzięło udział w zajęciach Kół Naukowych odbywających się w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie, na które udali się wraz z opiekunami Anną Szymańską i Dariuszem Wróblewskim, realizującymi autorskie programy nauczania.

Zajęcia miały na celu pogłębienia wiedzy w dziedzinie języka angielskiego, matematyki, technologii informacyjnej oraz przedsiębiorczości, doskonalenie nabywanych przez uczniów kluczowych kompetencji, a także integrację ze społecznością uczniowską innych szkół.

 

Wszyscy uczestnicy zostali podzielenia na grupy robocze, a każda realizowała określone zadania. Uczniowie kompetencji z języka angielskiego odwiedzili bibliotekę języka angielskiego oraz zapoznali się z woluminami w niej dostępnymi, natomiast uczniowie kompetencji matematycznej zajmowali się geometrią, a w szczególności punktami charakterystycznymi trójkąta. Należy również nadmienić, iż uczniowie klasy III TH, (kompetencja przedsiębiorczości - Urszula Banachowicz, Weronika Sokołowska, Piotr Cieniuch, Kamil Stefaniak) zajęli I miejsce w konkursie na pomnożenie kapitału wstępnego i zostali nagrodzeni słodkim upominkiem. Zadanie ich polegało na uzyskaniu jak największego wyniku finansowego inwestując 1 000 000zł w różnego rodzaju aktywa i pasywa dostępne na rynku w okresie dwóch lat. 
Choć wyczerpani fizycznie to pełni pozytywnej energii wróciliśmy do domu, by już kolejnego dnia uczestniczyć w obowiązkowych zajęciach edukacyjnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie. Zadowoleni z wyjazdu nie możemy doczekać się kolejnej wyprawy…

 

 

Opracowała: Anna Szymańska

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

ZSP na Facebook

Warto zajrzeć

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie


PSZS

Aktualnie na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości