Witamy na stronie ZSP Parczew !
Dzisiaj jest: 23.02.2018
Pracowite ferie zimowe uczniów PDF Drukuj Email

SZKOŁA KLUCZOWYCH KOMPETENCJI

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Parczewie tegoroczne ferie zimowe spędzili w Puławach na warsztatach wyjazdowych Przedsiębiorstwa Symulacyjnego w ramach projektu „Szkoła Kluczowych Kompetencji”. Byli to uczniowie klas: II TZ (Krystyna Kutczewska, Aneta Banach, Agnieszka Czarnacka, Tomasz Tabeński, Daniel Majewski, Tomasz Krasiński – kompetencja język angielski), II TI (Szczepan Suzanowicz, Przemysław Łucjan – kompetencja technologii informacyjnej) oraz II TM (Konrad Komar, Adrian Kisiel – kompetencja matematyczna).

W dniach 17 – 20 stycznia 2011r. razem z opiekunem Anną Szymańską wymieniona młodzież uczestniczyła w zajęciach merytorycznych polegających na tworzeniu własnej wirtualnej firmy. Budując poszczególne obszary przedsiębiorstwa należało zadbać o swoje aktywa tzn. kupować materiały, sprzedawać wyroby gotowe, zatrudniać, zwalniać i szkolić pracowników, zajmować się logistyką, dbać o wizerunek i nowoczesne rozwiązania technologiczne firmy oraz śledzić na bieżąco wynik ekonomiczno-finansowy. Czas wolny spędzano w trakcie zajęć sportowo – rekreacyjnych oraz na wycieczkach wyjazdowych, m. in. do Kazimierza Dolnego w towarzystwie uczniów z innych szkół.
W procesie podejmowania decyzji, stymulujący prace zespołów i motywujący do działania okazał się być pan Andrzej Zbroja, trener grupy. Wykazał się on umiejętnością właściwego sterownia zespołem oraz kompetentnym moderatorem gry, a młodzież chętnie korzystała z jego wiedzy. Język prowadzonych ćwiczeń oraz sposób bycia wykładowcy umożliwiał nawiązanie właściwych relacji z uczniami, a to z kolei wpłynęło na rezultat końcowy zajęć. Nasza młodzież uznała, iż taka forma prowadzenia zajęć jest najbardziej efektywną, gdyż uczy współdziałania i odpowiedzialności za efekty projektu.
Pozytywne wrażenia z pobytu w Puławach oraz udziału w warsztatach pozostaną na długo w pamięci naszych uczniów, a chęć poznania i potrzeba dalszego samorozwoju oraz samokształcenia przyczynią się do bardziej wytężonej pracy w szkole, a także aktywnego udziału w dodatkowych nadobowiązkowych zajęciach.

 

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

ZSP na Facebook

Warto zajrzeć

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie


PSZS

Aktualnie na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości