Witamy na stronie ZSP Parczew !
Dzisiaj jest: 23.02.2018
60 – lecie istnienia PDF Drukuj Email


Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych 
im. Stanisława Staszica w Parczewie

Dnia 5 marca 2007 r. uroczyście zainaugurowano obchody 60 - lecia istnienia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Parczewie. W historii miasta szkoła zajmuje stałe miejsce od 1 września 1947 roku. Tego dnia powołano do życia Publiczną Średnią Szkołę Zawodową z jednym oddziałem w zawodzie mechanicznym. Rozwój szkoły inspirowany potrzebami miasta i regionu spowodował utworzenie 1 września 1974 roku Zespołu Szkół Zawodowych w Parczewie
W 1990 roku ówczesny Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Parczewie stał się członkiem Towarzystwa Przyjaciół Szkół Staszicowskich oraz Ogólnopolskiego Klubu Szkół Staszicowskich, które szczycą się tym imieniem. Szkoła od początku istnienia towarzystwa czynnie uczestniczy w upowszechnianiu dorobku życia Stanisława Staszica, ze wskazaniem na trwałość jego wielu myśli, szczególnie w sferze wychowawczej uwzględniając problematykę uspołecznienia szkoły, wychowania patriotycznego młodzieży oraz wychowania do demokracji, samorządności i gospodarności. 
Dnia 1 września 2000 roku przekształcono ZSZ w Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica, a obecnie szkoła nosi nazwę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie
Inaugurując obchody 60 - lecia zorganizowano uroczystą akademię połączoną ze szkolnym etapem Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły Stanisławie Staszicu. Obchody otworzył dyrektor szkoły mgr Jan Rzeżutka, który w swoim przemówieniu przypomniał młodzieży historię naszej placówki oraz poinformował młodzież o rozszerzeniu oferty edukacyjnej od tego roku szkolnego o nowy typ szkoły - liceum ogólnokształcące. Następnie po krótkiej części artystycznej młodzież przystąpiła do szkolnego etapu konkursu wiedzy o patronie. W konkursie wzięło udział dziewięciu uczestników, spośród których wyłoniono trzech finalistów nagrodzonych ufundowanymi przez dyrekcję książkami. Uczeń klasy drugiej technikum o profilu technik żywienia i gospodarstwa wiejskiego Kamil Semeniuk, który uzyskał najwięcej punktów reprezentował będzie szkołę na Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Stanisławie Staszicu i jego epoce w Stąporkowie.

W ramach obchodów 60-lecia Szkoły odbył się konkurs tworzenia stron internetowych o tematyce staszicowskiej. 20 kwietnia b.r. w naszej szkole odbyło się także Sympozjum Naukowe poświęcone Stanisławowi Staszicowi. II Zjazd Absolwentów Technikum i Zasadniczych Szkół Zawodowych w Parczewie, w dniach  30.06 - 01.07.2007 r., zakończył rocznicowe uroczystości.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

ZSP na Facebook

Warto zajrzeć

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie


PSZS

Aktualnie na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości